Podrobnosti o produkte
Oceľová rúrka ASTM A106
Oceľové potrubie ASTM A106 (tiež známe ako potrubie ASME SA106) sa bežne používa pri stavbe ropných a plynových rafinérií, elektrární, petrochemických závodov, kotlov a lodí, kde potrubia musia prepravovať kvapaliny a plyny, ktoré vykazujú vyššie teploty a úrovne tlaku. Oceľové rúry ASTM A106 môžu byť kvôli špeciálnemu použitiu iba bezšvíkové oceľové rúry a môžu to byť aj zvárané oceľové rúry.
Oceľová rúra ASTM A106 je dostupná v rozsahu veľkostí od 1/2 do 28 palcov a v plánoch rúr od 10 do 160 (podľa špecifikácie ASME B36.10).
Proces
Surovinou je usmrtená oceľ, ktorá je vhodná na prevádzku pri vysokých teplotách, vyrába sa jedným alebo viacerými z nasledujúcich spôsobov: pec s otvorenou nístejou, konvertor kyslíka alebo elektrická pec. Primárne tavenie možno kombinovať s odplyňovaním alebo samotnou rafináciou. Oceľ môže byť odlievaná v ingotoch alebo kontinuálne.
NPS 1-1/2" a nižšie sú k dispozícii v prevedení hotový za tepla alebo ťahaný za studena. Rúry NPS s priemerom 2 palce a viac sa vo všeobecnosti valcujú za tepla. Potrubie hotové za tepla nemusí byť tepelne spracované. Potrubie ťahané za studena bude tepelne spracované po konečnom ťahaní za studena.
Z hľadiska materiálových tried sa rúry A106 vyrábajú v triedach A, B a C. Chemické zloženie troch tried ASTM A106 je uvedené v nasledujúcej tabuľke:
| CHEMICKÉ ZLOŽENIE ASTM A106 | |||
| Stupeň A | stupeň B | stupeň C | |
| Uhlík (max.) | 0.25 | 0.30 | 0.35 |
| mangán | 0,27 až 0,93 | 0,29 až 1,06 | 0,29 až 1,06 |
| fosfor (max) | 0.035 | 0.035 | 0.035 |
| Síra (max.) | 0.035 | 0.035 | 0.035 |
| kremík (min) | 0.10 | 0.10 | 0.10 |
| Chromium (max.) | 0.40 | 0.40 | 0.40 |
| meď (max.) | 0.40 | 0.40 | 0.40 |
| molybdén (max.) | 0.15 | 0.15 | 0.15 |
| Nikel (max.) | 0.40 | 0.40 | 0.40 |
| Vanád (max.) | 0.08 | 0.08 | 0.08 |
Mechanické zloženie
| ASTM A106 MECHANICKÉ ZLOŽENIE | ||
| Potrubie ASTM A106 | Pevnosť v ťahu, min., Psi | Výrobná sila, min., Psi |
| A106 trieda A | 48000 | 30000 |
| A106 trieda B | 60000 | 35000 |
| A106 trieda C | 70000 | 40000 |
Špecifikácia
Hrúbka steny: Minimálna hrúbka steny v žiadnom bode nesmie byť viac ako 12,5 % pod špecifikovanou menovitou hrúbkou.
Hmotnosť: Hmotnosť akejkoľvek dĺžky by sa nemala líšiť o viac ako 10 % a 3,5 % pod špecifikovanú hodnotu. NPS 4 a menšie sa vážia v dávkach. Väčšie veľkosti budú vážené samostatne podľa dĺžky.
Priemer: pozri tabuľku
| A106 TOLERANCIA PRIEMERU POTRUBIA ASTM | ||||
| NPS [označenie DN] | Zapnuté | Nižšie | ||
| v. | mm | v. | mm | |
| 1/8 až 1-1/2 [6 až 40], vrátane. | 1/64 (0,015) | 0.4 | 1/64 (0,015) | 0.4 |
| Viac ako 1-1/2 až 4 [40 až 100] vrátane | 1/32 (0,031) | 0.8 | 1/32 (0,031) | 0.8 |
| Viac ako 4 až 8 [100 až 200] vrátane | 1/16 (0,062) | 1.6 | 1/32 (0,031) | 0.8 |
| Nad 8 až 18 [200 až 450] vrátane | 3/32 (0,093) | 2.4 | 1/32 (0,031) | 0.8 |
| Od 18 do 26 [450 až 650] vrátane | 1/8 (0,125) | 3.2 | 1/32 (0,031) | 0.8 |
| Nad 26 až 34 [650 až 859] vrátane | 5/32 (0,156) | 4 | 1/32 (0,031) | 0.8 |
| Nad 34 až 48 [850 až 1200] vrátane | 3/16 (0,187) | 4.8 | 1/32 (0,031) | 0.8 |
POŽIADAVKY NA OZNAČOVANIE
Nasledujúce označenia budú aplikované na každú časť potrubia (alebo zväzok pre menšie priemery):
Oceľové rúry ASTM A106 triedy B (alebo A, C).
Priemer a plán ANSI (od 10 do 160 a XXS)
Dĺžka potrubia
číslo tepla
Hydrostatický skúšobný tlak alebo ECM
Hmotnosť/noha
dodacia lehota
Naša továreň má vysokú výrobnú kapacitu, dodacia lehota je 30 dní pre malé množstvo, alebo ak sa na to ponáhľate, môžeme zabezpečiť a splniť vašu zásielku.
Hot Tags: oceľové rúry astm a106, Čína, výrobcovia, dodávatelia, továreň, vývozca, predajca, distribútor, spoločnosť, vysoká kvalita, cena, veľkosť, na predaj
Populárne Tagy: oceľové rúry astm a106, dodávateľ, prispôsobené, veľkoobchod, lacné, zľava, cenník, nízka cena, skladom, bezplatná vzorka











